15 лютого 2014 року на базі юридичного факультету Державного Вищого Навчального Закладу «Національний гірничий університет» відбулася II Регіональна школа з медичного права. Організаторами заходу виступили Дніпропетровський осередок Ліги студентів Асоціації правників України та юридичний факультет ДВНЗ «Національний гірничий університет». Партнер заходу – Юридична фірма «ФАРГО».
ІІ Регіональна школа з медичного права розпочалася з вітальних слів Альони Стрижак, голови Дніпропетровського осередку Ліги студентів Асоціації правників України.
Першим експертом виступила Головачова Кристина Григорівна, старший викладач кафедри конституційного та адміністративного права ДВНЗ «Національний гірничий університет». Під час свого виступу експерт звернула увагу на нормативно-правові акти, на які варто опиратися при притягненні до відповідальності медичних працівників, питання про медичну реформу, відзначивши, що на даний момент існує посада сімейного лікаря і введено такі обов'язкові документи, що має підписати пацієнт - інформаційна згода пацієнта та згода на медичні послуги. Експерт наголосила на тому, що не варто забувати про свої права такі як: вільний вибір лікувального закладу, право осіб, що досягли 14 років вільно обирати лікування.
Другим експертом виступила Куприянова Юлія Олександрівна, генеральний директор Юридичної фірми «ФАРГО», провідний адвокат ЮФ «ФАРГО». Юлія Олександрівна під час своєї доповіді наводила цікаві, часом курйозні випадки з власної практики. Експерт зазначила, що найпоширенішою підставою для відмови в прийнятті позову пацієнта є неналежний відповідач (відповідачем у таких справах має виступати безпосередньо лікувальний заклад, а не лікар). Експерт розповіла про медичні протоколи, якими потрібно керуватись при визначенні правильності, достатності та адекватності дій лікаря. Адвокат також звернула увагу на проведення експертизи, а саме про порядок подання і оформлення клопотання. На кінець своєї доповіді Юлія Олександрівна зазначила, що для ефективної роботи у напрямку медичного права варто визначитись, яку сторону ви будете представляти, чи то пацієнта, чи медичного закладу, і працювати в подальшому в одному з цих напрямів.
Заключним доповідачем Школи стала Калустова Софія Михайлівна, юрист Юридичної фірми «ФАРГО». Свою доповідь розпочала із зазначення складності даної галузі права, підкресливши, що її регулюють понад 15 тисяч нормативно-правових актів. Експерт звернула увагу на те, що в будь-якому лікувальному закладі в куточку споживача обов'язково має бути серія і номер ліцензії, більш того, і в рекламі медичного закладу має міститься така інформація. Юрист також зазначила як питання медичного права регулюється в зарубіжних країнах, а саме: Великобританії, США та Канаді. Софія Михайлівна в своїй доповіді розповіла про випадки з власної практики, внаслідок чого була порушена дуже важлива тема - проблема медичних відходів, яка за словами експерта є досить проблемною в Україні і не регулюється на законодавчому рівні в достатній мірі.
Під час проведення школи слухачі мали змогу задавати питання експертам. Даний захід був дуже корисним і цікавим, бо тема надання медичної допомоги є актуальною для всіх і кожен має знати як захистити свої права у цій галузі.
Дніпропетровський осередок Ліги студентів АПУ висловлює щиру подяку юридичній фірмі «ФАРГО», юридичному факультетові ДВНЗ «Національний гірничий університет» та усім доповідачам за захопливі та інформативні доповіді, а також усім учасникам Школи.
Лариса Данченко,
керівник Центру правничої кар’єри
Дніпропетровського осередку
Ліги студентів АПУ