Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Історія створення кафедри

27 серпня 2002 року на Юридичному факультеті Національного гірничого університету була заснована Кафедра державного права та управління (надалі – Кафедра).

 Відповідно до навчального плану, кафедра забезпечує викладання 14 навчальних дисциплін: 

· Теорія держави та права

· Конституційне право України

· Конституційне процесуальне право

· Адміністративне право

· Перша клінічна практика

· Адміністративний процес

· Митне право

· Юридична деонтологія

· Державне право зарубіжних країн

· Міжнародне право

· Муніципальне право

· Право Європейського Союзу

· Інформаційне право

· Адміністративна відповідальність за екологічні правопорушення


У 2003-2004 н.р. було введено спецкурс «Європейське право». З 2004-2005 навчального року ряди навчальних дисциплін Кафедри поповнила ще одна нова дисципліна «Основи юридичної клінічної практики», та дуже актуальна в наш час дисципліна « Інформаційне право».

Навчальний процес забезпечують викладачі у такому складі: 

- два професори;

- чотири доцента; 

- два старших викладача; 

- один асистент.

Серед них: провідний фахівець, доктор юридичних наук, професор Приймаченко Д.В.; кандидат юридичних наук, професор Грищак С.В.; кандидат юридичних наук, доцент Кравець М.О.; кандидат юридичних наук, доцент Чернишова Т.В.; кандидат юридичних наук, доцент Леонова О.В.

Сьогодні робота Юридичної клініки Національного гірничого університету та викладання дисципліни «Першої клінічної практики» є важливою та актуальною. Одним із здобутків викладання дисципліни «Основи юридичної клінічної практики» є проведення з 2008 року студентами-правниками правоосвітницької діяльності у школах м. Дніпропетровська. Куратор Юридичної клініки Головачова Кристина Григорівна готує студентів-консультантів для проведення занять з практичного права «Протидія насильству». Під час роботи з учнями шкіл студенти набувають комунікативні навички: психологія спілкування, встановлення контакту, мова спілкування, ораторське мистецтво та ін.

Згідно встановленого графіку студенти 3 курсу юридичного Факультету здійснюють прийом громадян в приміщенні Юридичної клініки за адресою К.Маркса, 17. Вони надають консультації з правових питань під керівництвом кураторів клініки - викладачів Кафедри конституційного та адміністративного права. За роки існування клініки було розглянуто більш ніж 300 юридичних справ, складено позовні заяви та скарги. Для плідної роботи та поширення зв’язків студенти-правники, спільно з викладачами кафедри, розробили інтернет-сайт Юридичної клініки Національного гірничого університету http://probono.ho.ua.

Співробітники Кафедри конституційного та адміністративного права співпрацюють з Головним управлінням юстиції у Дніпропетровській області. Студенти здійснюють прийом громадян безпосередньо в приміщенні юстиції.Таким чином, вони набувають практичних навичок, підвищують рівень своїх правових знань та ведуть правоосвітницьку діяльність серед населення Дніпропетровського регіону. 

Викладачами кафедри налагоджені ділові стосунки з юридичними вузами і факультетами України та м. Дніпропетровська, з Брестським університетом ім. О.С. Пушкіна, з Юридичними клініками Польщі, зокрема в містах Белісток, Краків (Ягілонський університет), Варшава (Приватний університет).

Кафедра конституційного та адміністьративного права, маючи блискучий викладацький склад, постійно розвивається. Надає студентам можливість стати тим самим світлим майбутнім, яке з нетерпінням чекає наша країна.


© 2006-2020 Інформація про сайт